מגשי אירוח -מגשי אירוח במיוחד בשבילכם


מגש גבינות בוטיק 250 ש”ח                                                מגש מיני טארטים 119 ש”ח                                        מגש אירוח ירקות  120 ש”ח

 


מגש מיני קישים 119 ש”ח                                                מגש טורטיות 40 יח’ מיני 160 ש”ח                                        מגש אירוח פירות 160 ש”ח


מגש טורטיות 40 יח’ מיני 160 ש”ח

מגש מיני טארטים 119 ש”ח

מגש מיני קישים 119 ש”ח

מגש אירוח גבינות בוטיק 250 ש”ח

מגש אירוח ירקות 120 ש”ח

בשנים האחרונות הולך וגובר הטרנד של מגשי אירוח כפתרון קייטרינג איכותי, מפנק ואלגנטי. מגשי אירוח מתאימים לאירועים בכל סדר גודל, החל מאירועים “קלאסיים” עם מאות משתתפים (כמו למשל כנסים וחתונות) ועד למפגשים קטנים ואינטימיים כדוגמת ישיבות עסקיות או אירועים משפחתיים סולידיים.

מגשי אירוח הם ללא ספק אופציה משתלמת מכל הבחינות. ראשית, וחשוב מכל, מגשי אירוח איכותיים מעמידים לרשות האורחים והמארחים מגוון רב. כלומר, מניפת אפשרויות שתמיד קולעת לכל טעם והעדפה. המנות והשילובים נתפרים באופן אישי להזמנה כך שניתן להרכיב תפריט עשיר, ייחודי ומרשים.

כמה יתרונות שכדאי להכיר על מגשי אירוח לאירועים

למגשי אירוח באירוע יתרונות רבים כמו לדוגמה שפע של תפריטים קולינאריים. מגשי אירוח מגיעים במבחר אפשרויות כגון מגשי ירקות, מגשי פירות, מגשי מאפים (מלוחים או מתוקים), מגשי ברוסקטות, מגשי גבינות, מגשים עם לחמים שונים, מגשי קישים, מגשי טורטיות, מגשי כריכים ועוד. המגשים יכולים להיות מותאמים לקהלים ספציפיים ו/או לכלול מנות מיוחדות כמו מגשים ללא גלוטן, מגשי אירוח ללא סוכר, מגשים המציעים מנות טבעוניות, מגשים צמחוניים, מגשים המבוססים על סגנונות קולינריים מועדפים וכן הלאה.

עוד יתרון של מגשי האירוח טמון בשילוב. הזמנת מגשי אירוח לאירוע מאפשרת לשלב ולגוון בין המנות והמרכיבים, ומספקת חוויית קייטרינג עשירה ומעוררת תאבון. למשל, מגשי ירקות ליד מגשי כריכים, מגשי פירות לקינוח לצד מגשי קישים, שילובים שונים של ירקות ופירות ועוד. לכל אירוע ניתן לעצב אישית מגשי אירוח שמתאימים לרוח הקולינארית המועדפת על המוזמנים.

עיצוב מגשי אירוח – אמנות בפני עצמה

טרנד חשוב שכדאי להכיר לגבי מגשי אירוח לאירועים הוא הנראות. חלק בלתי נפרד כיום מעולם ההסעדה והקולינאריה טמון בחזות המנות ובדקורציה שמעטרת אותן. הדברים רלבנטיים גם לגבי מגשי אירוח ששואפים להיות לא רק טעימים אלא חגיגה אסתטית לעיניים. מטרה זו מוגשמת בזכות הקפדה על ההיבט העיצובי של המגשים שהפך לאמנות בפני עצמה. כך נוצרת חוויה קולינרית שלמה המשלבת את כל החושים ופותחת את התיאבון (עוד לפני שהפה נפתח).

מגשי אירוח הם גם “פינגר פוד”. כלומר, המגש מכיל מספר מנות קטנות ואלגנטיות שאפשר לאכול עם הידיים ובביס או שניים. המנות הן נגישות, נגיסות, טעימות, ובדרך כלל לא דורשות שימוש בסכו”ם. כך למעשה אין צורך בשולחן על מנת לאכול והמוזמנים מסתובבים ברחבי האירוע תוך שהם מפיקים ממנו את המיטב. האורחים יכולים לחוות וליהנות ממספר רב של מנות קטנות ולטעום כמה וכמה סגנונות במקום להתמקד רק ב-2-3 אפשרויות (כמו בקייטרינג המבוסס על עמדות וטבחים). מאחורי הפינוקים הטעימים מושקעת מחשבה עמוקה כדי ליצור עיצוב נוח לאכילה, מרשים חזותית ושילוב של טעמים.

מעל לכל היתרונות הללו חשוב להזכיר גם את הנושא ה”תפעולי” שכן מגשי אירוח הם קייטרינג מצוין המגדיר מחדש את המושג “לוגיסטיקה מינימאלית”. זהו קונספט שאינו דורש עמדות הגשה מסובכות, מלצרים, תפעול מורכב, שטיפת כלים, צוותי ניקיון, צוותי מטבח ועוד. המגשים מגיעים מוכנים להגשה ומעוצבים, ובסיום הם מפונים בקלות בלי טרחה או מאמץ.

לסיכום, מגשי אירוח הם פתרון נפלא לאירועים בכל סדר גודל. החל מאירועים גדולים המיועדים למאות (ואלפי) משתתפים כמו חתונות וכנסים, וכלה באירועים פרטיים מצומצמים כמו בר מצווה בבית כנסת, שבת חתן, הרמת כוסית ואפילו ישיבות עסקיות של מספר אנשים.